Справа Саніна. Харків

Дата публікації

Чер 25, 2024

Батько Саніна народився у багатодітній родині. Ще за часів СРСР на всіх членів родини було розподілено п’ятикімнатну квартиру у Харкові. Через різні обставини проживати в ній залишилися лише батьки (бабуся і дідусь Саніна) та один із дітей, які приватизували квартиру та стали її власниками. Інші діти, у тому числі батько Саніна, роз’їхалися по різних кінцях колись величезної Батьківщини і в приватизації не брали участі.

Після передчасної смерті батька, а потім ще й дідуся з бабусею, єдиний власник (дядько Саніна) приховав від нотаріуса факт існування інших спадкоємців, оформив право власності на всю квартиру на себе і продав її. Випадково дізнавшись про те, що сталося, Санін звернувся до свого дядька за належною йому по праву подання після смерті батька частиною вартості спадкової квартири, на що отримав відмову. За допомогою Санін звернувся до адвоката «Бюро спадщини».

Вирішенням питання стало пред’явлення до Дзержинського районного суду Харкова позовної заяви про визнання за Саніним права власності на частину квартири у порядку спадкування за правом подання після смерті його батька та визнання недійсним договору купівлі-продажу. В результаті дядько-відповідач змушений був піти на поступку та виплатити Саніну компенсацію його частини спадкового майна.

  • 43
Попередня справа Справа Яковенка. Полтава
Наступна справа Справа Петрової. Одеса
Запишіться на консультацію для отримання юридичної допомоги