Справа Петрової. Одеса

Дата публікації

Чер 25, 2024

За життя Петрова займалася бізнесом в Одесі, у зв’язку з чим брала кредити у фізичних та юридичних осіб під забезпечення їх своїм рухомим та нерухомим майном.

Після смерті Петрової її єдиний неповнолітній спадкоємець залишився віч-на-віч із кредиторами, які негайно почали пред’являти свої вимоги про погашення боргів за рахунок спадкового майна. Деякі із кредиторів звернулися до Приморського районного суду Одеси.

У одному з позовів кредитор вимагав стягнення як суми боргу, а й відсотків користування грошима, і навіть штрафних санкцій, які у сумі значно перевищували всю суму основного боргу.
Фахівцями «Бюро спадщини» було розроблено позицію у справах, зібрано та підготовлено необхідні документи для подання до суду.

Результатом роботи фахівців «Бюро спадщини» стало винесення апеляційним судом Одеської області рішення про відмову у повному обсязі у задоволенні позовних вимог кредитора за рахунок майна, що успадковується.

Частину вимог кредиторів було відхилено у зв’язку з пропуском кредиторами передбачених ст. 1281 Цивільним кодексом України шестимісячного та річного строків на пред’явлення вимог до спадкоємців. Частина вимог – у зв’язку з припиненням зобов’язань, зумовленим їх нерозривним зв’язком з особистістю померлого спадкодавця-боржника.

  • 54
Попередня справа Справа Саніна. Харків
Запишіться на консультацію для отримання юридичної допомоги